Týden pro Neviditelné hrdiny: Dobrý skutek nic nestojí

28. 11. 2022

Od 28. listopadu do 4. prosince proběhne první ročník Týdne pro Neviditelné hrdiny. Cílem této akce je ocenit hrdiny všedních dní.  Na první pohled jsou to obyčejní lidé, kteří žijí vedle nás. Často si jich nevšímáme, jsou pro nás prakticky neviditelní. Přitom musí každý den bojovat a řešit nejrůznější životní nástrahy.

Výchova dětí bez partnera, dlouhodobé finanční potíže, péče o nemohoucího příbuzného, minimum času na sebe, osamělost. Někdy je toho na člověka moc a když má všechno zvládnout, potřebuje pořádnou dávku odhodlání a trpělivosti. Častokrát ale jeho práci nikdo neocení, protože není na první pohled vidět.

Změňme to. Pojďme přimět lidi, známé, příbuzné i sami sebe, abychom se alespoň na chvíli zastavili a byli všímavější. Darovat nemusíme jen peníze nebo hmotné dary, to mnohdy nejcennější je náš čas a pozornost, vyjádření podpory. Společná procházka, pozvání na kávu či do divadla, úklid bytu – i tak můžete ocenit někoho ve svém okolí, komu se nežije snadno a je pro společnost Neviditelný.

Darujte dobrý skutek

Celkem 42 % lidí muselo kvůli drahotě omezit pomoc potřebným. Pojďme to v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince změnit. Ukažme, že se naše společnost umí spojit, když je to pro dobrou věc.  Darovat dobrý skutek nemusí nic stát. Darujte ho někomu potřebnému ve svém okolí.

Jak se mohu zapojit?

Jednoduše. Zkontaktujte svého známého nebo kamaráda, o němž víte, že to nemá lehké a darujte mu dobrý skutek. Nenapadá Vás, co by to mohlo být? Níže najdete několik tipů pro inspiraci.

Šiřte okolo sebe informace o Týdnu pro Neviditelné hrdiny

Zaujal Vás tento projekt? Inspirujte další lidi ve svém okolí a podělte se s nimi o svůj dobrý skutek. Sdílejte fotku na Facebooku nebo Instagramu a příspěvek označte hashtagem: #TydenProNeviditelneHrdiny

Tipy, jak pomoci:

Vezměte svého blízkého na výlet

Češi jsou národem turistů a procházka v přírodě nebo parku udělá dobře každému. Vezměte svého blízkého na výlet nebo jen do nejbližšího parku. Pro inspiraci Vám mohou posloužit následující odkazy.

Koukněte se třeba na:

Stáhnout kupón k tisku

Pohlídejte kamarádce děti

Řada lidí by nejvíce ocenila, když by měla chvilku jen pro sebe.  Pohlídejte svým kamarádům jedno odpoledne děti. Bude to jistě netradiční zážitek pro Vás i pro ně. Pokud nevíte, co s dětmi dělat,  inspirujte se třeba na webu Skautů.

Stáhnout kupón k tisku

Pozvání na kulturní událost

Kdy jste byli naposledy za kulturou? Už si to ani nepamatujete?  Nyní je nejlepší čas to změnit! A rovnou můžete pozvat i svého kamaráda. Ať už vyrazíte na koncert, do divadla nebo třeba na výstavu, určitě to bude skvělý zážitek.

Pro aktuální programy divadel a klubů koukněte na:

Stáhnout kupón k tisku

Pozvěte na jídlo

A co takhle zajít na jídlo? I když to by určitě něco stálo. U kávy nebo piva si pak můžete povídat. Máte už program na dnešní odpoledne? Není čas se potkat s kamarádkou? A pozor, velká většina lidí nechce poslouchat rady, co mají dělat. Zkuste nejprve naslouchat ty druhé, co je trápí.

Stáhnout kupón k tisku

Nakupte

Stále více lidí se ocitá v tíživé finanční situaci a nemá dostatek prostředků ani na nákup potravin nebo hygienických potřeb. Udělejte jim nákup. Je to rychlé a některým lidem to opravdu může pomoci.

Stáhnout kupón k tisku

Vouchery ke stažení zde.

Pokud jsme Vás inspirovali, budeme moc rádi, když se také zapojíte. 

Další články