Týden pro Neviditelné: Dobrý skutek nic nestojí

16. 11. 2023

Od 20. do 26. listopadu proběhne druhý ročník Týdne pro Neviditelné. Cílem této akce je nabídnout pomocnou ruku těm, kteří to skutečně potřebují.

Výchova dětí bez partnera, dlouhodobé finanční potíže, péče o nemohoucího příbuzného, minimum času na sebe, osamělost. Někdy je toho na člověka moc a když má všechno zvládnout, potřebuje pořádnou dávku odhodlání i trpělivosti. Přitom častokrát jeho práci nikdo neocení, protože není na první pohled vidět.

Změňme to. Pojďme motivovat lidi, známé, příbuzné i sami sebe, abychom se alespoň na chvíli zastavili a byli všímavější. Darovat nemusíme jen peníze nebo hmotné dary, to mnohdy nejcennější je náš čas a pozornost, vyjádření podpory. Společná procházka, pozvání na kávu či do divadla, úklid bytu – i tak můžete pomoci někomu ve svém okolí, komu se nežije snadno a je pro společnost Neviditelný.

Darujte dobrý skutek

Celá řada úspěšně zakončených finančních sbírek je důkazem toho, že lidé se umí spojit, když jde o dobrou věc. Dobré skutky se ale dají dělat i individuálně. Navíc nemusí ani nic stát. Proč jeden takový tedy nevěnovat člověku ve vašem okolí či rodině?

Jak se mohu zapojit?

Jednoduše. Zkontaktujte svého známého nebo kamaráda, o němž víte, že to nemá lehké a darujte mu dobrý skutek. Nenapadá Vás, co by to mohlo být? Níže najdete několik tipů pro inspiraci.

Inspirujte ostatní

Zaujal Vás tento projekt? Inspirujte další lidi ve svém okolí a podělte se s nimi o svůj dobrý skutek. Sdílet můžete pod příspěvkem k Týdnu pro Neviditelné na naší FB stránce.

Tipy, jak pomoci:

Vezměte svého blízkého na výlet

Češi jsou národem turistů a procházka v přírodě nebo parku udělá dobře každému. Vezměte svého blízkého, souseda či kolegu na výlet nebo jen do nejbližšího parku. Pro inspiraci Vám mohou posloužit následující odkazy.

Koukněte se třeba na:

Pohlídejte kamarádce děti

Řada lidí by nejvíce ocenila, když by měla chvilku jen pro sebe.  Pohlídejte svým kamarádům jedno odpoledne děti. Bude to jistě netradiční zážitek pro Vás i pro ně. Pokud nevíte, co s dětmi dělat, inspirujte se třeba na webu Skautů.

Vyrazte společně za kulturou

Kdy jste byli naposledy v kině nebo divadle? Už si to ani nepamatujete?  Nyní je nejlepší čas to změnit! A rovnou můžete pozvat i svého kamaráda. Ať už vyrazíte na koncert, do divadla nebo třeba na výstavu, určitě to bude skvělý zážitek.

Pro aktuální programy divadel a klubů koukněte na:

Dopřejte si gurmánský zážitek

A co takhle zajít na jídlo? I když to by určitě něco stálo. U kávy nebo piva si pak můžete povídat. Máte už program na dnešní odpoledne? Není čas se potkat s kamarádkou? A pozor, velká většina lidí nechce poslouchat rady, co mají dělat. Zkuste nejprve naslouchat ty druhé, co je trápí.

Nakupte

Stále více lidí se ocitá v tíživé finanční situaci a nemá dostatek prostředků ani na nákup potravin nebo hygienických potřeb. Udělejte jim nákup. Je to rychlé a některým lidem to opravdu může pomoci.

Vouchery ke stažení zde.

Pokud jsme Vás inspirovali, budeme moc rádi, když se také zapojíte. 

Další články